Booking.com Barcelona Boktips Bussresa Dagskryssning Egypten Flyg Frankrike Gran Canaria Grekland Italien Kanarieöarna Kroatien Kryssning Mallorca Medelhavet Norge Paris Rhodos SJ Skidsemester Solsemester Spanien Stockholm Teneriffa Thailand Turkiet Tyskland Tåg USA Weekend

Nya erbjudanden för resor till Coops kunder

Nyheter, Resetips, 15 juni, 2012

Snart kommer Coops 3,3 miljoner kundmedlemmar kunna utnyttja nya erbjudanden för resor. Detta efter att Fritidsresor och Coop inleder ett nytt samarbete den 1 september.
– Genom samarbetet med Fritidsresor ger vi våra medlemmar unika och attraktiva erbjudanden och rabatter hos Sveriges största researrangör med produkter som Blue Couples och Blue Village med Bamseklubben. När vi frågat våra medlemmar om vilka förmåner de helst vill ha kopplade till medlemskapet hamnar resor i toppskiktet. Detta är vårt kraftfulla svar på deras önskemål, säger Thomas Engelhart, vd på Coop Marknad.
Specialerbjudanden som alltid ska inkludera minst 600 kronors rabatt på resor kommer presenteras på en speciellt framtagen webbsida.